Przedszkole nr 2 w Łęczycy

Grupa II

Wycieczka do Kołacinka

10-05-2018
Jaki duży dinozaur
Na początku maja średniaki wybrały się na wycieczkę do Parku Jurajsko-Botanicznego "Dinopark" w Kołacinku. Oglądały tam figury dinozaurów, obejrzały wystawę geologiczną oraz (...)

W poszukiwaniu wiosny

10-04-2018
obserwujemy biedronki
Jest coraz cieplej, słoneczna pogoda zachęca dzieci po spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlatego średniaki wybrały się na spacer do parku. Spacerując alejkami parku przeds (...)

Urodzinki w grupie

23-03-2018
czy spełnią się marzenia
Urodziny w naszej grupie to szczególny dzień dla dziecka. Świętowanie urodzin wśród kolegów i koleżanek to wielka radość i niezapomniane chwile, tym razem były (...)

Smacznie, zdrowo i kolorowo

22-03-2018
chcemy zdrowo się odżywiać
W tym tygodniu rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie. Dzieci dowiedziały się, co to jest piramida żywienia, jakie produkty należy spożywać, aby praw (...)

Zakładamy zielony ogródek w sali

09-03-2018
nasz ogródek
Chcąc przyspieszyć przyjście wiosny założyliśmy w sali zielony ogródek. Najpierw przygotowaliśmy ziemię w doniczkach a potem wysialiśmy zioła i warzywa. Posialiśmy kwiaty; n (...)

Robimy zakupy

06-03-2018
Jaka to moneta
W naszej sali powstał kącik tematyczny "sklep". Dzieci uczyły się rozpoznawać monety i banknoty oraz jak zachować się na zakupach w sklepie. Zachęcone do używania toreb wielokrotne (...)