Przedszkole nr 2 w Łęczycy

Wydarzenia

Stop paleniu!

21-05-2018
w oczekiwaniu na przemarsz
Antynikotynowa akcja organizowana jest w Łęczycy co roku przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Łęczycy. Dzieci przemaszerowały ulicami miasta z transparentami (...)

Wycieczka do skansenu

24-04-2018
kuźnia, stajnia i obora
Nasze przedszkolaki odwiedziły skansen w Tumie. Wraz z przewodnikiem zwiedziły dawną zagrodę łęczycką. Obejrzały izby, oborę,stajnię,kuźnię no i oczywiście wiatrak. Wielkim zaskocz (...)

Festiwal teatralny w Piątku

13-04-2018
czarownica Martynka już coś knuje
W dniu 12 kwietnia 2018 r. wzięliśmy udział XV jubileuszowym Międzyprzedszkolnym Festiwalu Teatralnym zorganizowanym przez Gminne Przedszkole w Piątku. W festiwalu uczestniczyły dz (...)

Zajęcia biblioteczne

13-04-2018
z uwagą słuchamy
Podczas wizyty w Bibliotece Dziecięcej przedszkolaki z gr. IV i V poznały twórczość Juliana Tuwima. „Lokomotywa”, „Pan Hilary”, Dżońcio”, &bdqu (...)

Teatrzyk

10-04-2018
Staś i Dorotka to przyjaciele, którzy przygód mieli wiele.
"Kalejdoskop zagrożeń" - z Dorotką i Stasiem się widzieliśmy i razem ważne zasady sobie przypomnieliśmy. Przez jezdnię tylko po "zebrze" chodzimy, na drogach zawsze odblaski n (...)

Spotkanie wielkanocne

27-03-2018
Śmingus dyngus
"Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.Wszystko rozkwita w słońce blasku.I wielka miłość rośnie w nas."Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie wielkanocne w naszym (...)

Powitanie wiosny

21-03-2018
głośno wypędzamy zimę
Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie, pożegnania zimy- powitania wiosny. Głośnymi okrzykami przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną w (...)

Co kraj to obyczaj

20-03-2018
mali wikingowie
Z muzyką przez Europę. Wraz z Wikingami poznawaliśmy duńskie LEGO. Z Francuzami podziwialiśmy żabki. W hiszpańskich kapeluszach śpiewaliśmy o byku Fernando.

Teatrzyk w przedszkolu

14-03-2018
Teatrzyk czas zacząć
Tym razem odwiedzili nas aktorzy z przedstawieniem "Jak Ania złośnica została zajączkiem wielkanocnym". Bohaterowie przypomnieli nam, że nie można być złośliwym dla bliskich lecz z (...)